Ważność honorowego krwiodawstwa i działania siedleckich harcerzy na rzecz dzieci potrzebujących transfuzji

Ważność honorowego krwiodawstwa i działania siedleckich harcerzy na rzecz dzieci potrzebujących transfuzji

Darowanie krwi jest jednym z najbardziej szczególnych i altruistycznych gestów, jakie człowiek może podjąć wobec innych. Nie ma możliwości stworzenia sztucznej krwi ani jej zastąpienia jakimkolwiek substytutem. To sprawia, że honorowe dawanie krwi ma niezwykle kluczowe znaczenie.

Wyróżniamy różne grupy krwi, a niektóre z nich są niesłychanie rzadkie. Właśnie dlatego istotne jest budowanie szerokiej bazy darczyńców krwi, którzy w sytuacji nagłego zapotrzebowania są gotowi podzielić się tym cennym darem, ratując życie swojemu bliźniemu.

Niewielcy pacjenci wymagają przetoczenia krwi równie często co dorośli. Mając to na uwadze, harcerze z Siedlec postanowili zorganizować wyjątkowy prezent dla dzieci potrzebujących transfuzji. Z okazji Dnia Dziecka planują przeprowadzić 27 maja akcję zbiórki krwi pod hasłem „Kropla Krwi na Dzień Dziecka”.

Centrum akcji będzie miało siedzibę w regionalnym ośrodku krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Siedlcach, zlokalizowanym przy ulicy Gospodarczej 7. Organizacja akcji rozpocznie się 27 maja 2024 roku (poniedziałek) o godzinie 8:00 i potrwa do godziny 12:00.

Harcerze, podobnie jak przy organizacji innych akcji krwiodawstwa, serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału. Zwracają się szczególnie do osób, które dotychczas nie miały doświadczenia z honorowym dawstwem krwi.