W lesie znaleziono ciało martwej 16-latki. Sprawca ujęty przez policję.

W lesie znaleziono ciało martwej 16-latki. Sprawca ujęty przez policję.

W lesie niedaleko Siedlec znaleziono zakopane ciało 16-letniej Anny Ż. Głównym podejrzanym w sprawie jest 21-latek, wobec którego Prokuratura Rejonowa w Siedlcach wystawiła nakaz aresztowania.

21-letni podejrzany Jakub B. został oskarżony o zabójstwo Anny Ż., z którą, jak podaje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek, mężczyzna był w związku. Ciało nastolatki znaleziono zakopane w lesie blisko miejscowości Grubale. We wtorek policja aresztowała podejrzanego, a prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowy areszt dla Jakuba B.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do popełnienia zabójstwa i uduszenia 16-letniej Anny Ż. Jego motywem była kłótnia, podczas której Anna Ż. oświadczyła mu, że kończy z nim związek. Nastolatka została uduszona i zakopana w ziemi. Jakub B. zeznał, że dopuścił się czynu pod wpływem nagłego impulsu, kiedy usłyszał, że dziewczyna chce zakończyć z nim związek.

Po znalezieniu ciała śledczy poinformowali, że nastolatka miała na szyi zaciśnięty pasek. Po przeprowadzeniu śledztwa policja ustaliła, że do zabójstwa doszło w czwartek w miejscowości Zbuczyn (powiat siedlecki). Oskarżony zabił Annę Ż. w swoim domu, a następnie wywiózł jej ciało do pobliskiego lasu i zakopał w płytkim dole. Sekcja zwłok wykazała, że 16-latka zmarła na skutek uduszenia paskiem. Jakubowi B., który na chwilę obecną przebywa w areszcie, grozi dożywocie.