Trwa wojskowa akcja „Druga świąteczna zbiórka zabawek”

Trwa wojskowa akcja „Druga świąteczna zbiórka zabawek”

Od 4 do 18 grudnia trwa prowadzona przez żołnierzy siedleckiej 18 Dywizji Zmechanizowanej zbiórka zabawek z ubogich rodzin, a także domów dziecka i małoletnich pacjentów szpitali dziecięcych.

Akcja jeszcze się nie zakończyła więc każdy ma szansę jeszcze się w nią włączyć. Zbierane są różnego rodzaju zabawki, które mogą umilić chorym, osieroconym dzieciakom oraz tym, których rodzice, ze względu na finanse, nie są w stanie zapewnić swoim pociechom odpowiednich zabawek. Mile widziane są więc wszelkiego rodzaju pluszaki, maskotki i przytulanki ale także figurki, samochodziki czy np pisaki. Jest jeden warunek, mianowicie muszą one być nadal w miarę dobrym stanie. Jeśli ktokolwiek posiada takie nieużywane już zabawki warto rozważyć ich podarowanie potrzebującym. Dzięki temu dadzą radość dzieciakom a same zyskają drugie życie.

Akcja organizowana przez wojskowych nosi nazwę „Druga świąteczna zbiórka zabawek” i kierowana jest do wszystkich, którzy mogliby przekazać takie zabawki dzieciom z rodzin ubogich, mieszkających w domach dziecka bądź chorych spędzających świąteczny czas w szpitalach i placówkach medycznych w Siedlcach.

Aby włączyć się do organizowanej akcji należy wraz z zabawkami lub artykułami szkolnymi, nowymi bądź używanymi do budynku biura przepustek 18 Dywizji Zmechanizowanej znajdującej się przy ulicy Składowej 39 w Siedlcach. Czas na to jest do 18 grudnia włącznie. Biuro jest też otwarte 24 godziny na dobę więc przedmioty można dostarczyć o każdej porze dnia i nocy.

Po zakończeniu zbiórki zebrane zabawki będą policzone, posortowane a następnie przekazane potrzebującym w imieniu darczyńców. Wszelkie informacje na temat wyników i rezultatów akcji oraz jej przebiegu można na bieżąco śledzić na profilach 18 Dywizji Zmechanizowanej w mediach społecznościowych. Organizatorzy wystosowali tylko jedną prośbę, aby przynoszone zabawki i przybory były czyste oraz niezniszczone.