Siedlce na podium: mieszkańcy uzbierali najwięcej elektrośmieci

Siedlce na podium: mieszkańcy uzbierali najwięcej elektrośmieci

Miasto Siedlce otrzymało tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Wyróżnienie otrzymano dzięki staraniom Siedlczan, którzy z zaangażowaniem oddawali elektroodpady w miejsca wyznaczonych zbiórek. W sumie uzbierano  w Siedlcach ponad 52 692 kg odpadów — najwięcej w całej Polsce.

Mieszkańcy Siedlec połączyli siły

W konkursie o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu wzięło udział 79 polskich miast. Mieszkańcy Siedlec połączyli siły, by zebrać jak największą ilość elektroodpadów. W tym celu korzystano ze specjalnie oznakowanych kontenerów, a także organizowano specjalne pilniki, na które można było przynieść elektrośmieci. Szczególnie wyróżniła się Szkoła Podstawowa nr 10, która podczas dwóch pikników zebrała około 15 ton odpadów. Tym sposobem Siedlce zdobyły tytuł Stolicy Recyklingu. Jedną z nagród za wygraną jest wspólne sadzenie drzew — miasto otrzyma 397 sadzonek.

Konkurs na recykling to bardzo dobry pomysł, bo uczy ludzi segregowania śmieci i kształtuje zdrowe nawyki. Niestety zbiórka elektroodpadów pokazała również, jak duży problem stanowią elektrośmieci i jak wiele tego typu odpadów zalega w polskich (i nie tylko) domach.