Rodziny zastępcze poszukiwane w Siedlcach

Rodziny zastępcze poszukiwane w Siedlcach

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Siedlcach informuje o poszukiwaniach nowych rodzin zastępczych. Obecnie w mieście funkcjonuje 78 rodzin zastępczych, z czego w 18 przypadkach są to rodziny niezawodowe. Wydaje się, że taka liczba opiekunów zastępczych jest wystarczająca, ale potrzeby są znacznie większe.

MOPR od lat poszukuje nowych rodzin zastępczych

W Siedlcach mieszka ponad 70 tysięcy osób. Niestety, wśród miejskiej społeczności znajduje się wiele dzieci potrzebujących odpowiedzialnych opiekunów. W mieście działa 78 rodzin zastępczych, jednak to zdecydowanie za mało. Z tego względu MOPR od lat prowadzi kampanie edukacyjne i aktywnie poszukuje nowych opiekunów. Zawodowe rodziny zastępcze mogą liczyć na wsparcie, między innymi finansowe i psychologiczne.

Chętni na zostanie rodzicami zastępczymi muszą spełnić określone warunki mieszkaniowe. Wykonywane są także testy psychologiczne, które pomagają ocenić, czy kandydaci poradzą sobie z zadaniem, jakim jest opieka nad młodym człowiekiem. Więcej informacji dla potencjalnych rodziców zastępczych można uzyskać w siedzibie MOPR przy ul. Prusa 16/18.