Przetarg na zakup nowego autobusu przegubowego ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach

Przetarg na zakup nowego autobusu przegubowego ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Siedlcach

Siedlecki oddział Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) rozpoczął proces wyboru dostawcy nowego autobusu przegubowego z konwencjonalnym napędem. Zamówienie obejmuje okres 300 dni, podczas których dostawca ma zrealizować zamówienie.

Zgodnie z wymaganiami przetargu, zamawiany pojazd musi być jednym, spalinowym autobusem przegubowym o długości między 17,9 a 18,2 metra. Autobus powinien pomieścić co najmniej 135 pasażerów, w tym co najmniej 39 miejsc siedzących. Wymagane jest również, aby pojazd był w pełni niskopodłogowy i posiadał jedno miejsce dedykowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub dla osób z wózkiem dziecięcym. Układ drzwiowy pojazdu powinien opierać się na schemacie 2-2-2-2. Napęd zapewnia silnik spalinowy o mocy od 240 do 270 kW.

Ostateczny termin składania ofert minął w piątek 2 lutego. O kontrakt ubiegają się dwie firmy: Man, który oferuje autobus Lion’s City 18 typ B.2018.858,004 za 2,047 mln zł, oraz Daimler Buses Polska, który proponuje Mercedes-Benz Conecto G typ 628 B02 za kwotę 2,149 mln zł.

Koszt każdej z propozycji jest poniżej ustalonego budżetu, wynoszącego 2,399 mln zł brutto. Ostateczna decyzja o wyborze oferty zostanie podjęta na podstawie trzech kryteriów: ceny (60%), parametrów techniczno-eksploatacyjnych (35%) oraz zużycia energii (5%). W ramach tych kryteriów uwzględnione zostaną jednolitość silnika i producenta pojazdu, odległość od siedziby zamawiającego do autoryzowanego serwisu wykonawcy, a także materiał konstrukcyjny szkieletu, nadwozia i ramy autobusu. Autobus powinien zostać dostarczony w ciągu 300 dni od momentu podpisania kontraktu.