Prokuratura prowadzi dochodzenie w związku z morderstwem w zakładzie karnym w Siedlcach

Prokuratura prowadzi dochodzenie w związku z morderstwem w zakładzie karnym w Siedlcach

Obecnie toczy się postępowanie prokuratorskie dotyczące zbrodni popełnionej na terenie placówki penitencjarnej w Siedlcach (województwo mazowieckie). Skonfliktowany więzień jest podejrzewany o zamordowanie jednego z współosadzonych. Śledztwo ma na celu ustalenie szczegółów i okoliczności tego tragicznego incydentu.

Zbrodnia rozegrała się w zakładzie karnym znajdującym się w Siedlcach, na terenie województwa mazowieckiego, powiat siedlecki. Wydarzenia miały miejsce w nocy 16 sierpnia, kiedy to 41-letni osadzony przebywał w celi przeznaczonej dla czterech osób. Jak donosi tabloid „Fakt”, niewykluczone, że padł on ofiarą agresji ze strony któregoś z więźniów.

Autopsja ujawniła, że przyczyną śmierci więźnia było uduszenie. – Tragiczne zgon nastąpił na skutek gwałtownego uduszenia. Najprawdopodobniej sprawca dusił go gołymi rękami – wyjaśnił Adrian Wysokiński, zastępca prokuratora rejonowego w Siedlcach, podczas rozmowy z dziennikarzami „Faktu”. Podejrzany o skrytobójstwo złożył obszerne wyjaśnienia, lecz nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.