Ogrzewanie domu gazem płynnym – postaw na zbiorniki LPG Amerigas

Ogrzewanie domu gazem płynnym – postaw na zbiorniki LPG Amerigas

Ogrzewanie domu jest kluczowym elementem zapewniającym komfort mieszkańcom, a wybór odpowiedniego źródła ciepła ma istotny wpływ na codzienne życie oraz koszty eksploatacyjne.

Ze względu na stosunkowo niskie koszty oraz nieskomplikowany serwis, coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie domu gazem płynnym ze zbiorników LPG. Dlaczego taka opcja się opłaca?

Ogrzewanie gazem płynnym jest ekologiczne

Ogrzewanie domu przy pomocy zbiornika LPG na gaz płynny to kusząca opcja dla osób, które cenią sobie względy ekologiczne. Gaz płynny powstaje w procesie rafinacji ropy naftowej. Ogrzewanie takim paliwem jest ekologiczne, ponieważ podczas spalania gazu płynnego do atmosfery uwalnia się o 20% mniej dwutlenku węgla, niż przy spalaniu oleju opałowego oraz o 50% mniej, niż przy spalaniu węgla. Co więcej, w trakcie spalania gazu płynnego nie powstają szkodliwe pyły, co znaczy, że gaz nie zanieczyszcza gleby, a więc jest bezpieczny dla środowiska.

Inne zalety ogrzewania domu gazem płynnym

Wśród pozostałych korzyści ogrzewania gazem płynnym wyróżniamy:

  • gaz płynny ma 3 razy większą wartość opałową, niż gaz ziemny;
  • ogrzewanie gazem płynnym to bezobsługowy sposób ogrzewania, co oznacza, że zapewnia duży komfort dla domowników;
  • propan nie powoduje osadzania się brudu i sadzy ani nie wydziela brzydkiego zapachu;
  • z jednego zbiornika na gaz płynny można zasilić nie tylko kocioł do ogrzewania powierzchni użytkowej, ale też do ogrzewania wody.

Zbiorniki LPG, ze względu na swoje parametry, są efektywnym źródłem ciepła. Wysoka gęstość energetyczna gazu pozwala na uzyskanie znaczącej ilości ciepła nawet przy stosunkowo niskim zużyciu. To oznacza, że ogrzewanie domu przy użyciu zbiornika LPG może być nie tylko wygodne, ale również ekonomiczne.

Istnieje wiele różnych metod na efektywne ogrzewanie domu, jednak ogrzewanie gazowe wciąż cieszy się dużym powodzeniem. Szczególnie dobrą opcją jest ogrzewanie gazem płynnym, który jest ekologiczny i wydajny.