Nowy wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodyniach

Nowy wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodyniach

W minioną sobotę strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodyniach świętowali nowy nabytek, jakim był ciężki pojazd ratowniczo-gaśniczy. Samochód został poświęcony zgodnie ze strażacką tradycją i dumnie wprowadzony w szeregi sprzętu wodyńskiej straży pożarnej.

Uroczystość poświęcenia nowego wozu ratowniczo-gaśniczego rozpoczęto Mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Wodyniach. Nabożeństwo odprawił ksiądz Sławomir Sulej, który pełni funkcję gminnego kapelana strażaków. Następnie świętowanie przeniesiono na plac główny przed strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wodyniach, gdzie odbyła się także zbiórka strażaków w odświętnym umundurowaniu.

Nowy wóz bojowy OSP Wodynie to wydatek rzędu 1,1 mln zł

Jak poinformował wójt Wojciech Klepacki, ciężki pojazd gaśniczo-ratowniczy na podwoziu Scanii, który otrzymała OSP w Wodyniach, kosztował ponad 1,1 mln złotych. Wsparcie finansowe na kwotę 600 tys. zł. na zakup nowego wozu bojowego strażacy otrzymali od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego. Część wsparcia finansowego, a dokładniej 180 tys. zł z całej kwoty pożyczki, została umorzona.

Pozostałe fundusze potrzebne na zakup wozu bojowego wpłynęły z dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, a także od osób prywatnych. Prezes OSP Wodynie Kamil Parobczy oznajmił, że informacja o zbiórce pieniędzy pojawiła się również na profilu strony zrzutka.pl, gdzie można wspierać strażaków z OSP w gromadzeniu funduszy na zakup specjalistycznego pojazdu strażackiego.

Ochotnicza Straż Pożarna Wodynie wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i działa na terenie powiatu siedleckiego już od 1917 roku. Jest to najstarsza jednostka straży pożarnej w tym regionie, która od ponad stu lat służy pomocą dla lokalnej ludności i bierze czynny udział w walce z pożarami.