Świętowanie dożynek w Skórcu

Świętowanie dożynek w Skórcu

29 sierpnia w miejscowości Skórzec odbyły się tradycyjne dożynki, podczas których dziękowano za tegoroczne plony. Jak co roku Skórzec wywiązał się z zadania celująco, organizując liczne atrakcje czekające na miłośników staropolskich tradycji. Dożynki cieszyły się dużym powodzeniem, a uczestnicy imprezy z całymi rodzinami bawili się doskonale.

Dożynki rozpoczęły się w niedzielę o godzinie 12:00 podczas Mszy św., która odbyła się w Sanktuarium Świętego Krzyża w Skórcu. Parafianie dziękowali Bogu za tegoroczne plony, a proboszcz parafii ksiądz Piotr Wojtyła błogosławił chleby dożynkowe i przepiękne wieńce.

Po zakończeniu Mszy św. nastąpiło uroczyste wręczenie chleba dożynkowego, który podarowano Wójtowi Gminy Skórzec Jerzemu Długoszowi. Ofiarowanie chleba odbyło się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skórcu, a pachnący bochenek z tegorocznych plonów wręczyli Starostowie Dożynek – Agnieszka i Wojciech Prokurat.

Impreza dożynkowa obfitowała nie tylko w świeże pieczywo, ale także koncerty na żywo, które z łatwością przyciągnęły tłumy widzów. Na deskach dożynkowej sceny można było posłuchać dzieci i młodzieży z placówek oświatowych, a także takich zespołów jak Łobuzy, Gama i Luckas Deejay. A na deser można było zasmakować recitalu Michała Milowicza.

Organizatorzy dożynek nie zapomnieli też o starej dobrej kuchni polskiej, której przysmaki przyrządziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Natomiast na dzieci czekało mnóstwo gier i zabaw, w tym także dmuchane zamki, gdzie najmłodsi goście dożynek mogli wyskakać się za wszystkie czasy.