Końcówka sezonu 2023/24 w Ekstralidze Rugby: Budowlani Lublin kontra Pogoń Siedlce

Końcówka sezonu 2023/24 w Ekstralidze Rugby: Budowlani Lublin kontra Pogoń Siedlce

Sezon 2023/24 Ekstraligi Rugby zbliża się ku końcowi, a emocje na boisku nie opadają. Ostatnie starcie sezonu odbędzie się na terenie Lublina, dokładniej na stadionie przy ulicy Magnoliowej. W sobotę o godzinie 14, drużyna Budowlanych Lublin zmierzy się z zespołem Awenta Pogoń Siedlce. To spotkanie jest zaplanowane jako drugie awansem z serii gier wiosennych.

Budowlani Lublin zdecydowanie nie zamierzają odpuszczać rywalom, szczególnie po ostatnim triumfie nad Arką Gdynia, które to zwycięstwo odnieśli na wyjeździe, wynikiem 29:22. Było to ich drugie spotkanie z tym zespołem, wcześniej pokonali ich swoją grą u siebie, gdzie rezultat wyniósł 28:21.

Stanisław Powała-Niedźwiecki, grający trener Budowlanych Lublin, podkreśla, że mecz z Arką Gdynia był pełen wyzwań. „Arka na własnym boisku jest niezwykle motywująca i ambitna. Chcą powrócić do gry na wysokim poziomie i są zdeterminowani, aby to udowodnić w każdym starciu. Wygrana w Gdyni nigdy nie jest łatwa” – mówi Powała-Niedźwiecki.

Mimo początkowych trudności w meczu z Arką, kiedy Budowlani przegrywali 0:15, trener miał niezachwiane przekonanie o zwycięstwie swojego zespołu. „Rugby to gra do końca. To, jak drużyna radzi sobie w trudnych momentach, pokazuje jej prawdziwy charakter. Jeśli coś idzie nie tak, musisz umieć odpowiednio zareagować i nigdy się nie poddawać. Wątpliwości równają się porażce” – dodaje Powała-Niedźwiecki.