Gmina Siennica: Bieg Siennicki z okazji Dnia Kobiet

Gmina Siennica: Bieg Siennicki z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, który odbył się 8 marca, gmina Siennica postanowiła zorganizować dla okolicznych mieszkańców nietypową atrakcję. Mowa tutaj o pierwszej edycji Siennickiego Biegu, w którym udział wzięło około 200 zawodników. Impreza przyjęła się z dużym zainteresowaniem, dzięki czemu organizatorzy obiecują, że nie jest to odosobniony przypadek.

Bieg Siennicki na Dzień Kobiet wystartował 13 marca w gminie Siennica. Biegi obejmowały dwie kategorie, a na linii startowej ustawiło się prawie 200 zawodników. Biegacze mogli wziąć udział w biegu na 5 km albo w biegu na 3 km metodą nordic walking. Co więcej, organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych uczestnikach. Dlatego dla dzieci przygotowano biegi dystansowe na 300 m, 500 m, 800 m i 1000 m.

Być może zainteresuje Cię także informacja o Biegu Żołnierzy Wyklętych, którą znajdziesz na Prudnik Info.

Medale dla zwycięzców i kwiatki dla pań

Z racji tego, że popularność imprez dla biegaczy w Polsce nieustannie rośnie, podobny pomysł zdecydowała się wykorzystać właśnie gmina Siennica. Okazało się, że zainteresowanie wydarzeniem znalazło wielu chętnych, którzy prawie w liczbie 200 osób wzięli udział w zawodach na Dzień Kobiet.

Jak powiedział wójt gminy Siennica, Stanisław Duszczyk, zawody nie tylko dostarczyły biegaczom wymagającej rywalizacji, ale także uhonorowały zwycięzców, którym wręczono medale i atrakcyjne nagrody. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że był to bieg z hołdem dla kobiet, wszystkie panie biorące udział w zawodach otrzymały symboliczny kwiatek.