Garwolin: Chciał się zemścić na policjancie i go zaatakował

Garwolin: Chciał się zemścić na policjancie i go zaatakował

W Garwolinie został zaatakowany policjant, który w środku nocy wracał po służbie do domu. Na swojej drodze napotkał 31-latka, który zaczął się wobec niego agresywnie zachowywać, a następnie go zaatakował. Policjant obezwładnił agresora i przekazał mundurowym z drogówki. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do nietypowego zdarzenia doszło 17 maja około północy w centrum Garwolina, gdzie do domu wracał policjant po służbie. W pewnym momencie natrafił na 31-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który spytał się policjanta, czy ten pamięta, że sporządzał w jego sprawie wniosek o ukaranie. Mężczyzna bardzo szybko stał się agresywny i zaczął rzucać w stronę funkcjonariusza wulgarne epitety i groźby pozbawienia życia.

Policjant zablokował ciosy i obezwładnił napastnika

Zbliżając się w stronę policjanta, w pewnym momencie 31-latek oblał go piwem, a następnie rzucił w niego puszką. Próbował też uderzyć funkcjonariusza, ale ten zablokował wszystkie jego ciosy. Kiedy agresor zrozumiał, że nie poradzi sobie z policjantem, postanowił rzucić się do ucieczki. Jednak policjant szybko go dogonił, obezwładnił i poczekał na przyjazd radiowozu.

Podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratury, gdzie usłyszał w swojej sprawie zarzuty związane z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza i kierowania pod jego adresem gróźb pozbawienia życia. Jeżeli 31-latek otrzyma pełny wymiar kary, będzie musiał spędzić w więzieniu 3 lata – poinformowała sierż. szt. Małgorzata Pychner, oficer prasowa Komendy Powiatowej policji w Garwolinie.

Podobny artykuł opublikował ostatnio portal https://www.walbrzychinfo.pl.