Ósemka Siedlce z pierwszym zwycięstwem na własnej hali

Pierwszy raz w obecnym sezonie siatkarski zespól kobiet Ósemka Siedlce nie poległ na własnej hali ZSP nr 3. W ostatnim meczu 12 kolejki drugiej ligi udało się pokonać Wojskowe Warszawa 3:0.

Zwycięstwo nad beniaminkiem z pewnością podbuduje morale zespołu, któremu szczęście w ostatnim czasie zdecydowanie nie sprzyjało. W trwającym sezonie dziewczyny z drużyny Jarosława Plewińskiego wszystkie 4 wcześniejsze spotkania na własnej hali przegrywały i schodziły pokonane. Teraz w końcu niekorzystna zła passa została przerwana i Siedlczanki mogą pochwalić się sukcesem. Jeszcze przed spotkaniem warszawski zespól wydawał się doskonałą okazją na przełamanie tego ciągu, no i udało się. Nie jest tajemnicą, że grające pierwszy raz w drugiej lidze warszawianki są outsiderami w ligowej tabeli, gdyż mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo. Ósemka więc doskonale wykorzystała okazję do odbicia się po serii porażek.

Dobry mecz

Już od samego początku spotkania siedlecki zespół zdecydowanie dominował na parkiecie. Wygrały w zdecydowany sposób wszystkie trzy sety (25:22, 25:20, 25:20) więc był to najlepszy jak dotąd ich mecz w tym sezonie. Jest to dodatkowo ważne w tego względu, że nie poległy na własnym terenie. Zła passa więc została przerwana a zwycięstwo stało się faktem. Dzięki temu Ósemka wzbogaciła się o trzy punkty, co dało im awans z ósmego na szóste miejsce w tabeli. Na obecną chwilę ich łączny dorobek to 5 zwycięstw oraz 6 porażek.

Zespół Ósemka Siedlce w spotkaniu 12 kolejki drugiej ligi na własnym boisku w haki ZSP nr 3 wystąpił w składzie: Ewa Grzelak, Weronika Brzuzy, Jagoda Michałek, Maria Raszek, Ilona Betke, Joanna-Prus Jezierska i Oliwia Pacholak jako libero a także oraz Agnieszka Krzymowska i Aleksandra Jatczak.

Najbliższe spotkanie

Już we środę 16 grudnia nasz kobiecy zespół czeka kolejne wyzwanie. O godzinie 20 Ósemka będzie podejmować na swojej hali drużynę BAS Białystok. Będzie więc szansa na kolejne punkty i awans w tabeli.

Inne wyniki drugoligowej tabeli prezentują się następująco: BAS Białystok wygrał zZS AWF Biała Podlaska 3:0, Krótka Mysiało uległa Nike Węgrów 1:3, Legionovia Legionowo przegrała z AZS LSW Warszawa 2:3 a Chemik Olsztyn poległ w starciu ze Spartą Warszawa 0:3. Pauzował zespół AZS AWF Warszawa.