MPKK Sokołów Podlaski vs AZS Uniwersytet Warszawski. Udany rewanż

Wreszcie nadarzyła się okazja na rewanż. Koszykarkom z MPKK Sokołów Podlaski udało się pokonać AZS Uniwersytet Warszawski.

W październiku Sokołowianki poniosły z warszawskimi akademiczkami dotkliwą porażkę w meczu na inauguracji I ligi. Tym razem szczęście się odwróciło i to dziewczyny ze stolicy musiały uznać wyższość rywalek. W pierwszym spotkaniu AZS UW wygrał z Sokołowem aż 56:42. Był to nie pierwszy już zwiastun, że możemy mieć do czynienia z faworytem w obecnym sezonie. W ciągu około 2 miesięcy dziewczynom z Sokołowa udało się odrobić lekcje. W ostatnim spotkaniu aż trzy z czterech kwart zagrały na wysokim poziomie, co dało im zwycięstwo. Kolejny raz okazało się, że Warszawianki nie dają sobie rady na własnym parkiecie. Mecz z MPKK Sokołów Podlaski tylko to potwierdził. Była to bowiem już czwarta porażka na swoim terytorium na sześć rozegranych spotkań. Wygrały one tylko dwa spośród domowych meczy.

Już od początku podopieczne trenera Rafała Haponika pokazywały na co je stać. W połowie meczu dysponowały już prawie dwukrotną przewagą nad AZS UW 40:24. Warszawianki nie dały jednak tak łatwo za wygraną i po przerwie poprawiły jakość swojej gry. Sokołowianki jednak nadal utrzymywały wysoki poziom i skutecznie broniły wypracowanej przed przerwą przewagi. Chwilowa zmiana sytuacji miała miejsce w trzeciej kwarcie kiedy rywalkom udało się nadgonić częściowo straty, jednak w ostatniej znów dominowały Sokołowianki. Ostateczny wynik rozgrywki ukształtował się na poziomie 68:64. Wyniki zaś poszczególnych kwart wyglądają następująco: 9:20, 15:20, 18:9, 22:18.

Swój kolejny mecz MPKK Sokołów Podlaski zagra już w sobotę 19 grudnia. Na wyjazdowym spotkaniu w Płocku zmierzy się z Mon-Polem.

Z meczu z Warszawiankami Sokołow zagrał w skłądzie Jaworska, Zdrodowska, Kuras, Maślanka, Iwaniuk, Jastrzębska oraz Welenc.