500 złotych mandatu za podginanie tablic – dwóch motocyklistów ukaranych w Siedlcach

500 złotych mandatu za podginanie tablic – dwóch motocyklistów ukaranych w Siedlcach

Funkcjonariusze policji z siedleckiego komisariatu (województwo mazowieckie) mieli pełne ręce roboty w jednym dniu, kiedy to dwaj motocykliści zostali przyłapani na jeździe po mieście z nieodpowiednio umieszczonymi tablicami rejestracyjnymi. Złamali prawo, podginając tablice rejestracyjne w taki sposób, aby uniemożliwić ich poprawne odczytanie na fotoradarach. Informację o tych wydarzeniach przekazała publicznie siedlecka stróżów prawa w trakcie wtorkowej konferencji.

Komisarz Ewelina Radomyska, która jest rzeczniczką siedleckiego posterunku, poinformowała, że to właśnie funkcjonariusze drogówki należący do grupy Speed byli odpowiedzialni za udokumentowanie wykroczeń obu motocyklistów. Użyli do tego wideorejestratora. „Każdy z motocyklistów został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Dodatkowo, obaj naruszyli prawo na tyle poważnie, że na ich kontach pojawia się teraz po 8 punktów karnych” – dodała rzeczniczka.

Rzeczniczka przypomniała również, że Prawo o ruchu drogowym przewiduje specjalne kary dla osób, które celowo zasłaniają tablice rejestracyjne swoich pojazdów. Do takich działań zalicza się również podginanie tablicy. Niektórzy użytkownicy jednośladów stosują taką praktykę w nadziei na uniknięcie kar za przekroczenie prędkości czy identyfikacji podczas potencjalnej ucieczki przed organami ścigania.