Zniszczone ławki w parku rekreacyjnym w Starej Kornicy – kiedy zostaną naprawione?

Zniszczone ławki w parku rekreacyjnym w Starej Kornicy – kiedy zostaną naprawione?

W pobliżu Urzędu Gminy w Starej Kornicy znajduje się przestrzeń rekreacyjna, gdzie mieszkańcy mogą spędzić czas na świeżym powietrzu. W parku usytuowany jest plac zabaw dla dzieci a także ławki, na których dorosłych można odpocząć. Niestety, nie wszystkie z nich są w pełni sprawne. Część ławek jest uszkodzonych i pozbawionych desek, co uniemożliwia z nich korzystanie.

Kazimierz Hawryluk, pełniący funkcję wójta Starej Kornicy, otrzymał informacje o zniszczeniach od pracowników sprzątających park. Zwrócił uwagę na to, że pomimo monitoringu trudno jest zapewnić całkowitą ochronę przed wandali. Podkreślił, że kamerom nie udało się uchwycić osoby lub osób odpowiedzialnych za zniszczenia.

Dodatkowo, wójt skomentował kwestię monitoringu parku. Wyraził swoje rozczarowanie faktem, że kamery nie spełniają swojego zadania, wynikającego z niewłaściwej instalacji. Zgodnie z jego zaleceniami, kamery miały być wyposażone w noktowizor i mieć zasięg do 30 metrów, jednak finalnie zainstalowano urządzenia o mniejszym obszarze działania.