Wdzięczny ojciec dziękuje siedleckim policjantom za asystowanie w drodze do szpitala podczas porodu żony

Wdzięczny ojciec dziękuje siedleckim policjantom za asystowanie w drodze do szpitala podczas porodu żony

15 kwietnia, nieco po godzinie 8 rano, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach – młodszy aspirant Agnieszka Szymecka i starszy sierżant Maciej Ankiewicz – zauważyli nietypową sytuację podczas swojego patrolu. Na ulicy Brzeskiej jeden z kierowców zaczął ich ostrzegać migając światłami. Podjechali, aby dowiedzieć się, co jest powodem takiego zachowania.

Zgromadzenie okoliczności wyjaśniło wyraźnie zdenerwowany mężczyzna. Oznajmił im, że przewozi swoją ciężarną partnerkę do szpitala, ponieważ nagle rozpoczęła się u niej akcja porodowa. Wskazał również, że obawia się, iż poranne korki mogą spowodować opóźnienie i nie zdążą na czas do placówki medycznej.

Policjanci natychmiast zapadła decyzja o pomocy tej parze. Zasugerowali mężczyźnie, aby podążał za nimi, a następnie uruchomili sygnały alarmowe i skierowali się do szpitala. W ten sposób przyszła mama i jej mąż mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do celu. Po krótkim czasie od przybycia do placówki medycznej, kobieta urodziła zdrowego chłopca.

W ciągu tego samego dnia, nowo upieczony tata wyraził swoją wdzięczność w stosunku do policjantów, przesyłając im podziękowania za udzieloną pomoc.