Skuteczna akcja policyjna w Garwolinie: Złapani sprawcy kradzieży samochodów

Skuteczna akcja policyjna w Garwolinie: Złapani sprawcy kradzieży samochodów

Rozwiązywanie spraw związanych z kradzieżą pojazdów stanowiło ostatnio przedmiot intensywnych działań funkcjonariuszy policji w Garwolinie. Szczególnie aktywność przestępców wzrosła we wspomnianym mieście w czerwcu.

Jak informuje oficer prasowy garwolińskiej komendy, podkom. Małgorzata Pychner, jedno z przestępstw miało miejsce na osiedlowym parkingu. Tam bandyci skutecznie obezwładnili zabezpieczenia fabryczne w samochodzie marki kia sportage. Pokrzywdzony właściciel stracił mienie o wartości 75 tys. zł. Druga kradzież miała miejsce na jednej z ulic Garwolina. Tam, zaparkowany przed domem pojazd hyundai tucson, wart 110 tys. zł, padł łupem złodziei.

Policjanci, w ramach prowadzonego postępowania, na podstawie zebranych dowodów i informacji, zidentyfikowali dwóch mężczyzn, którzy mogli być powiązani z tymi przestępstwami. Wkrótce potem doszło do ich zatrzymania – to 46- i 25-latek. To efekt niesłabnącej pracy kryminalnych i dochodzeniowców, dzięki której udało się zebrać niezbędny materiał dowodowy.

Zatrzymani zostali następnie przekazani do prokuratury – rzecznik prasowy informuje, że przedstawiono im zarzuty dotyczące współudziału w kradzieży dwóch pojazdów. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu starszego z podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny grozi im surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.