Siedlce: Joanna Skolimowska-Szpura objęła funkcję sekretarza miasta

Siedlce: Joanna Skolimowska-Szpura objęła funkcję sekretarza miasta

Joanna Skolimowska-Szpura, która w przeszłości pełniła rolę rzecznika prezydenta Symanowicza oraz sekretarza gminy Zbuczyn, powróciła do pracy w Urzędzie Miasta Siedlce. Tym razem została wyznaczona na stanowisko sekretarza miasta.

Informacje o jej nowym stanowisku przekazane zostały do wiadomości publicznej przez Urząd Miasta Siedlce z tygodniowym opóźnieniem. Pani Joanna urodziła się w Łosicach i jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją karierę zawodową związała z samorządem już w 2000 roku.

W okresie od 2001 do 2008 roku pełniła funkcję rzecznika prasowego prezydenta miasta Siedlce. W latach 2012-14 była głównym specjalistą ds. transportu publicznego, a następnie, w latach 2014-18, kierowała Referatem Infrastruktury. Następnie zdecydowała się na zmianę miejsca pracy – związała się z Urzędem Gminy Zbuczyn, gdzie najpierw objęła stanowisko naczelnika Wydziału Infrastruktury (marzec 2018 r.), a potem – sekretarza gminy (sierpień 2018 r.). W maju bieżącego roku zdecydowała się zrezygnować ze swojego stanowiska.

Na nowej funkcji sekretarza miasta Siedlce, pani Joanna zastąpiła Adama Zabijaka, który obecnie pełni rolę naczelnika Wydziału Teleinformatycznego. Jej powrót do pracy w Urzędzie Miasta Siedlce wywołał oskarżenia o nepotyzm, szczególnie że była sekretarzem gminy Zbuczyn podczas rządów Tomasza Hapunowicza i jego byłego zastępcy Dariusza Cegiełkowskiego, obecnego prezesa Agencji Miasta Siedlce.

W odpowiedzi na zarzuty, Joanna Skolimowska-Szpura podkreśliła, że zostanie sekretarzem miasta było wynikiem otwartego konkursu, w którym mogła wziąć udział każda osoba spełniająca wymagania ustawowe. Jej aplikacja była jedyną spełniającą wszystkie formalne wymogi. Ponadto, zapewniła, że jest zdeterminowana do rozwijania swojej wiedzy i kompetencji oraz dołoży wszelkich starań, aby Urząd Miasta był otwarty, kompetentny i zapewniał kompleksową obsługę mieszkańców Siedlec, zarówno indywidualnych obywateli, jak i przedsiębiorców.