Policja w Siedlcach poszukuje świadków sobotniego, tragicznego wypadku drogowego

Policja w Siedlcach poszukuje świadków sobotniego, tragicznego wypadku drogowego

W związku z tragicznym wypadkiem drogowym, który miał miejsce w Siedlcach w ostatnią sobotę, miejscowa policja intensywnie poszukuje świadków tego zdarzenia. W wyniku tej katastrofy drogowej życie stracił 29-letni mężczyzna. Funkcjonariusze szeregów policyjnych zwracają się z apelem do wszystkich potencjalnych świadków, zwłaszcza kierujących pojazdami, którzy mogli być w pobliżu miejsca wypadku i mogą posiadać nagrania zarejestrowane na urządzeniach montowanych w ich samochodach.

Rzeczniczka prasowa siedleckiej komendy policji, Barbara Jastrzębska, podkreśla, że poszukiwania koncentrują się na osobach, które były świadkami zdarzenia lub pojawiły się na miejscu tuż po nim. Szczególne znaczenie ma fakt, że wielu kierowców wyposaża swoje pojazdy w urządzenia rejestrujące obraz, które mogą dostarczyć kluczowe informacje dla śledztwa. Każda osoba, która dysponuje takim materiałem lub przejeżdżała przez miejsce zdarzenia, jest proszona o kontakt z lokalną jednostką policji.

Śledczy ustalili do tej pory, że 29-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Honda, jechał od centrum miasta w stronę miejscowości Iganie, kiedy to stracił kontrolę nad pojazdem. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo poruszającym się mercedesem, którym kierował 53-letni mężczyzna. W wyniku zderzenia na miejscu zginął 29-letni pasażer Hondy, a pięć osób odniosło obrażenia. Kierowca Hondy próbował uciec z miejsca wypadku, ale został zatrzymany przez patrol policji. Mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu i ucieczki z miejsca zdarzenia.