Nowe szczegóły w sprawie śmierci rodziny z Siedlec. Prawdopodobnie przyczyną zgonów był COVID-19

Nowe szczegóły w sprawie śmierci rodziny z Siedlec. Prawdopodobnie przyczyną zgonów był COVID-19

Dwa dni przed świętami policja ujawniła informację o znalezieniu trzech ciał jednej z siedleckich rodzin, której członkowie prawdopodobnie zmarli na COVID-19. Według opinii lekarzy młodszy z mężczyzn miał zapalenie płuc, co było powodem jego śmierci. Pogrzeb rodziny odbył się 31 grudnia o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Stanisława w Siedlcach.

Kilka dni temu pojawiły się wyniki zakończonej sekcji zwłok wszystkich trzech członków rodziny – matki Henryki R. i jej dwóch synów – 64-letniego Romana R. i 60-letniego Krzysztofa R. Co prawda przeprowadzona sekcja nie odpowiedziała na wszystkie pytania biegłych. Niemniej jednak pozwoliła rzucić nieco więcej światła na całą sytuację.

Najmłodszy syn zmarł jako pierwszy

Dzięki sekcji można było ustalić, który z członków rodziny zmarł jako pierwszy, a także, co było prawdopodobną przyczyną śmierci tej osoby. Wyniki sekcji wskazały, że pierwszą ofiarą był najmłodszy syn – Krzysztof R., który zmarł, leżąc w swoim łóżku. Opinia patomorfologa podaje, że mężczyzna zmarł na zapalenie płuc.

Podczas sekcji od każdej osoby pobrano próbki do badań i wycinki narządów. Jednak, dopóki nie pojawią się wyniki specjalistycznych badań, nie można ustalić oficjalnej przyczyny zgonów. Jak na tę chwilę biegli skłaniają się ku hipotezie, że sprawcą śmierci całej trójki jest COVID-19.