Nowe molo na zalewie Muchawka w Siedlcach: modernizacja infrastruktury miejskiej

Nowe molo na zalewie Muchawka w Siedlcach: modernizacja infrastruktury miejskiej

We wspaniałym, zielonym zakątku Siedlec, nad malowniczym zalewem Muchawka, w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zniknie obecnie istniejące, stare i uszkodzone molo. Jego pozycję zajmie nowoczesny obiekt, który jak zapewnia Dariusz Godlewski z ratusza miejskiego, będzie pływającym pomostem na pływakach.

Przygotowania do tego ambitnego projektu są już w pełnym toku. W planach jest ogłoszenie przetargu we wrześniu, realizowanego w formule „projektuj i wybuduj”. Nowe molo ma mieć imponujące rozmiary – 30 na 50 metrów szerokości. Wszystko jednak zależy od zgromadzonych funduszy. Dodatkowo, miasto zamierza umieścić duże, zadaszone stanowisko dla ratowników na środku pomostu, widoczne już od strony wody. Informacje te podaje naczelnik wydziału programów rozwojowych – Dariusz Godlewski.

Kosztorys nowego pomostu szacuje się na około 800 tysięcy złotych. Miasto ma już zapewnione dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego w wysokości 300 tysięcy złotych. Inwestycja ta jest niezbędna ze względu na niedawne problemy z obecnym molo. Podczas ostatniego weekendu pomost musiał być zamknięty ze względu na pęknięcie kilku spróchniałych desek. Po wymianie uszkodzonych elementów, obiekt został ponownie udostępniony dla mieszkańców i turystów.