Nietrzeźwi kierowcy powodują kolizję w Dąbrówce Ług

Nietrzeźwi kierowcy powodują kolizję w Dąbrówce Ług

Incydent drogowy wywołany przez pijanych użytkowników drogi miał miejsce w miejscowości Dąbrówka Ług. Nietrzeźwy sprawca zdarzenia postanowił przenieść się na tylny fotel samochodu, pozostawiając za sterem kobietę, która również była pod wpływem alkoholu. Okazało się, że poziom alkoholu we krwi mężczyzny wynosił blisko 4 promile, podczas gdy jego współpasażerka miała w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W piątkowe popołudnie do zdarzenia zostały wezwane służby policyjne z Wydziału Ruchu Drogowego w Siedlcach. Na miejsce przybyli i znaleźli osobę zgłaszającą kolizję, która twierdziła, że jadąc oplem została uderzona od tyłu przez hondę. Honda po incydencie nie zatrzymała się i odjechała z miejsca zdarzenia. Osoba zgłaszająca podążyła za tym pojazdem, który ostatecznie zatrzymany został w przystanku autobusowym.

Zgłaszający zauważył, jak mężczyzna prowadzący hondę przenosi się na tylne siedzenie pojazdu, a kobieta zasiada za kierownicą. Taki stan rzeczy został potwierdzony przez przybyłe na miejsce służby policji. Policjanci podczas prowadzonych czynności ustalili, że to mężczyzna siedzący na tylnej kanapie był faktycznym sprawcą kolizji. Zarówno od niego, jak i od kobiety funkcjonariusze wyczuli intensywny zapach alkoholu, co skłoniło ich do przeprowadzenia testów alkomatem. Testy te potwierdziły, że obie osoby były mocno nietrzeźwe: 40-letni mężczyzna miał niemal 4 promile alkoholu we krwi, a jego 53-letnia towarzyszka jazdy 2,5 promile.

Jak relacjonuje komisarz Ewelina Radomyska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, mężczyzna utracił prawo jazdy i teraz musi stawić się przed sądem.