Kolęda w Siedlcach. Parafie wracają do normalnego trybu!

Kolęda w Siedlcach. Parafie wracają do normalnego trybu!

Po dwóch latach surowych obostrzeń pandemicznych w końcu mogliśmy powrócić do normalnego trybu funkcjonowania, bez maseczek i dystansu społecznego. Obostrzenia dotyczyły również kościołów. Kolędnicy w postaci księdza i ministrantów pojawiali się w domach wyłącznie po otrzymaniu zgłoszenia. W tym sezonie świątecznym duchowni wracają do starego grafiku.

Kolędowanie jak przed laty

Siedleckie parafie już ogłosiły, że w tym sezonie wizyta duszpasterska będzie odbywała się zgodnie ze specjalnie przygotowanym grafikiem. To oznacza, że księża będą odwiedzać wszystkie osiedla mieszkaniowe. Wcześniejsze zgłaszanie chęci przyjęcia księdza po kolędzie nie jest już konieczne. Proboszczowie lokalnych parafii zapewniają, że osoby chore wciąż mogą odmówić przyjęcia wizyty duchownego i nie będzie to źle rozumiane. Więcej na temat grafiku kolędy na Boże Narodzenie 2022 można dowiedzieć się podczas mszy świętej. Informacje udostępniono także na stronach internetowych parafii w Siedlcach.

Wygląda na to, że kolęda w tym roku będzie spokojnym powrotem do normalności, co z pewnością ucieszy wszystkich praktykujących katolików.