Angielski dla najmłodszych – gdzie zapisać swoje dziecko?

Angielski dla najmłodszych – gdzie zapisać swoje dziecko?

Szukasz angielskiego dla dzieci w Siedlcach? Zależy Ci na tym, aby malucha zarazić zainteresowaniem do nauki języka, a nie budować w nim poczucie przymusu nauki? Sprawdź, czym powinna się charakteryzować dobra szkoła języków obcych dla najmłodszych.

Angielski dla malucha, nic na siłę

Jeśli zastanawiasz się, gdzie posłać swoje dziecko na angielski i w Siedlcach, to Early Stage przychodzi ze świetną propozycją dla maluchów. Już na etapie przedszkola możesz zaplanować dziecku bardzo inspirujące zajęcia: https://earlystage.pl/pl/szkola/siedlce. Natomiast dobrze jest zdawać sobie sprawę, że reakcja może być bardzo różna. Tak, to prawda – wszystkie badania pokazują, że rozpoczęcie nauki języka angielskiego około 3. roku życia daje podstawy dla bardzo efektywnej nauki w przyszłości. Jeśli tylko dziecko wejdzie w tę sytuację – super. Jeśli jednak będziesz widzieć, że idzie na zajęcia niechętnie, nie sprawiają mu one przyjemności – nie zmuszaj go. 

W tej drugiej sytuacji lepiej wrócić do tematu pod koniec nauki przedszkolnej, na początku etapu wczesnoszkolnego. Najgorsze, co może się stać, to powiązanie w świadomości dziecka języka angielskiego z jakimś przykrym obowiązkiem. Nauka ma być przyjemnością, radością odkrywania i poznawania świata, a nie sytuacją wywołującą strach. Dlatego jeśli dziecko nie jest gotowe, lepiej poczekać. Każdy maluch jest inny. Będą takie dzieci, które błyskawicznie wejdą w nową sytuację na zajęciach angielskiego, a będą takie, które za nic w świecie nie będą chciały uczestniczyć w zajęciach.  

Zabawa, rytm, rym 

Czym przyciągnąć uwagę malucha na lekcjach angielskiego? Przede wszystkim dobrą zabawą. 

  • Na tym etapie rozwoju chodzi przede wszystkim o powiązanie nauki z zabawą, w ten sposób stymulujemy bowiem ośrodek przyjemności w mózgu, co sprawia, że przyswajanie nowej wiedzy odbywa się jeszcze skuteczniej. Zaangażowanie pozwoli dziecku czerpać radość z zajęć i pomoże łatwiej zaadaptować w nowej sytuacji, a także sprawi, że będzie naturalnie chłonąć prezentowane mu zagadnienia. 
  • Nie ma jednak co się łudzić drodzy rodzice, nie będzie tutaj nauki słówek ani zaawansowanej gramatyki. Na etapie 3- czy 4-latka zupełnie nie o to chodzi. Ważne jest osłuchiwanie się z językiem. Poznawanie tego, jak on brzmi, utrwalanie sobie akcentu, melodii języka – to z pozoru banalne tematy, ale odpowiednie ich przyswojenie na początku edukacji może dać niewiarygodne efekty. Dlatego warto w Siedlcach szukać zajęć angielskiego, gdzie uczy się m.in. przez muzykę, rymowanki, wystukiwanie rytm, wspólną zabawę z muzyką. 
  • Nie mniej istotne są także inne elementy, takie jak działania manualne, plastyczne, połączone z nauką angielskiego. Dlaczego? Ponieważ przez pracę dłońmi, stymulujemy motorykę małą, ośrodek zaś za nią odpowiedzialny w mózgu znajduje się właściwie w tym samym miejscu, co obszar odpowiedzialny za kompetencje językowe. Połączenie nauki języka angielskiego i zajęć stymulujących motorykę sprawia, że te dwie czynności wzajemnie się „podkręcają”, stymulując pracę umysłu. Bez wysiłku, w atmosferze zabawy tak dobrej, że można zapomnieć, że za drzwiami czeka mama. 

Takie zajęcia z pewnością warto włączyć do listy dodatkowych aktywności. Jakie jeszcze zajęcia pozalekcyjne, oprócz zajęć angielskiego, warto rozważyć? Sprawdź: https://earlystage.pl/blog/2022/01/23/zajecia-pozalekcyjne-dla-dzieci-jak-wybrac-odpowiednie/