62-letni mieszkaniec Siedlec zatrzymany za znęcanie się nad żoną

62-letni mieszkaniec Siedlec zatrzymany za znęcanie się nad żoną

Eskalacja przemocy w domu zamieszkałym przez 45-letnią kobietę i jej 62-letniego męża spowodowała, że 45-latka zdecydowała się wezwać policję. Zgłosiła, że mąż dopuszczał się wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej. Policja zareagowała szybko.

Przemocowy mąż otrzymał trzymiesięczny zakaz zbliżania się do żony

Przemoc w domu pary, wobec której podjęto interwencje, trwała od kilku miesięcy. W tym czasie 62-latek wywoływał awantury, bił i poniżał swoją żonę, na przemian stosując przemoc psychiczną i fizyczną. Gdy 62-latek sprowokował kolejną awanturę, jego 45-letnia żona zdecydowała się wezwać pomoc. W ten sposób kobieta przerwała cykl przemocy. Policjanci zjawili się w mieszkaniu pary, wręczając mężczyźnie trzymiesięczny zakaz zbliżania się do żony. 62-latek w asyście policjantów musiał również opuścić mieszkanie, do którego nie wróci przez najbliższe miesiące. Przemocowy mężczyzna został również objęty policyjnym dozorem.

Osoby doświadczające przemocy bardzo często boją się prosić o pomoc. Warto pamiętać, że jest to najlepsze wyjście, które doprowadza do przerwania cyklu przemocy.